KASZUBY 4x4 Offroad

KASZUBY 4x4 Offroad

54° 16' 28.60" N 18° 10' 51.90" E

TERMINARZ IMPREZ S.M.P.T. i Z. „KASZUBY 4x4” w 2023r.


18 marzec – III Turystyczna Pojeżdżawka „Kaszuby Zimą”

Będzie to pierwsza impreza w roku 2023 która zalicza się będzie do "II Pucharu S.M.P.T. i Z. "KASZUBY 4x4". W sezonie 2023 odbędą się 4 imprezy zaliczane do tego pucharu. Zaproszenie skierowane jest do miłośników pojazdów terenowych i osobowych z napędem na cztery koła. Zapraszamy całe rodziny chcące miło spędzić czas w pięknym zimowym klimacie na terenie Kaszub. Pojeżdżawka ma na celu przybliżenia walorów pięknych górzystych Kaszubskich krajobrazów i jezior, poznanie i doskonalenie umiejętności poruszanie się za pomocą gotowego „TRACKA”. Trasa będzie mieć ok 40-100km długości i będzie uzbrojona w gniazda z pieczątkami o różnym stopniu trudności. Uczestnicy będą też mieli okazję rywalizować na odcinku czasowym. W sezonie 2023 rywalizować będziecie w dwóch klasach startowych: TURYSTYK  LIGHT  i TUTYSTYK EXTREME. Dla zwycięzców przewidujemy puchary a za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej będą puchary i nagrody

20 maja - III Turystyczna Pojeżdżawka „Kaszuby Wiosną”

Będzie to druga impreza w roku 2023 która zalicza się będzie do "II Pucharu S.M.P.T. i Z. "KASZUBY 4x4". W sezonie 2023 odbędą się 4 imprezy zaliczane do tego pucharu. Zaproszenie skierowane jest do miłośników pojazdów terenowych i osobowych z napędem na cztery koła. Zapraszamy całe rodziny chcące miło spędzić czas w pięknym wiosennym klimacie na terenie Kaszub. Pojeżdżawka ma na celu przybliżenia walorów pięknych górzystych Kaszubskich krajobrazów i jezior, poznanie i doskonalenie umiejętności poruszanie się za pomocą gotowego „TRACKA”. Trasa będzie mieć ok 40-100km długości i będzie uzbrojona w gniazda z pieczątkami o różnym stopniu trudności. Uczestnicy będą też mieli okazję rywalizować na odcinku czasowym. W sezonie 2023 rywalizować będziecie w dwóch klasach startowych: TURYSTYK  LIGHT  i TUTYSTYK EXTREME. Dla zwycięzców przewidujemy puchary a za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej będą puchary i nagrody.


15 lipca – II Wąwozowa Przeprawa z „Kaszuby 4x4” - GP POMORZA

Będzie to jednodniowa impreza z pieczątkowymi odcinkami w wąwozach i bagnach. Do zdobycia będzie 120 pieczątek w technologii NFC w różnego rodzaju terenie i jeden odcinek czasowy. Planujemy jeszcze dwie niespodzianki. Rywalizować będziecie w czterech klasach: WINCH; WYCZYN; ZMOTA; QUAD,ATV,UTV.

Opis klas startowych:

WINCH

– auta fabryczne, niepocięte, chłodnica w miejscu fabrycznym, dozwolona jedna wyciągarka ciągnąca do przodu, dozwolone stalowe zderzaki i klatka bezpieczeństwa, opony w rozmiarze do 36″, DMC samochodu do 3,5 tony

WYCZYN

– auta dowolnie zmodyfikowane, bez wyciągarek, opony w rozmiarze do 38″, DMC samochodu do 3,5 tony

ZMOTA

 – auta dowolnie zmodyfikowane, dowolna ilość wyciągarek (elektryk, mechanik, hydraulik, opony w rozmiarze do 39″, DMC samochodu do 3,5 tony )

QUAD+ ATV + UTV – (dozwolone wyciągarki elektryczne)


12 sierpnia - III Charytatywny Zlot Pojazdów Terenowych „Kaszuby 4x4”

Będzie to trzecia edycja tej imprezy, która odbędzie się w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Jak co roku impreza ta będzie charytatywna i będziemy zbierać na szczytny cel. Rywalizować będziecie w czterech klasach: WINCH; WYCZYN; ZMOTA; QUAD,ATV,UTV.


13 sierpnia - III Turystyczna Pojeżdżawka „Kaszuby Latem”

Będzie to trzecia impreza w roku 2023 która zalicza się będzie do "II Pucharu S.M.P.T. i Z. "KASZUBY 4x4". W sezonie 2023 odbędą się 4 imprezy zaliczane do tego pucharu. Zaproszenie skierowane jest do miłośników pojazdów terenowych i osobowych z napędem na cztery koła. Zapraszamy całe rodziny chcące miło spędzić czas w pięknym letnim klimacie na terenie Kaszub. Pojeżdżawka ma na celu przybliżenia walorów pięknych górzystych Kaszubskich krajobrazów i jezior, poznanie i doskonalenie umiejętności poruszanie się za pomocą gotowego „TRACKA”. Trasa będzie mieć ok 40-100km długości i będzie uzbrojona w gniazda z pieczątkami o różnym stopniu trudności. Uczestnicy będą też mieli okazję rywalizować na odcinku czasowym. W sezonie 2023 rywalizować będziecie w dwóch klasach startowych: TURYSTYK  LIGHT  i TUTYSTYK EXTREME. Dla zwycięzców przewidujemy puchary a za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej będą puchary i nagrody.


21 październik - III Turystyczna Pojeżdżawka „Kaszuby Jesienią”

Będzie to czwarta i ostatnia impreza w roku 2023 która zalicza się będzie do "II Pucharu S.M.P.T. i Z. "KASZUBY 4x4". W sezonie 2023 odbędą się 4 imprezy zaliczane do tego pucharu. Zaproszenie skierowane jest do miłośników pojazdów terenowych i osobowych z napędem na cztery koła. Zapraszamy całe rodziny chcące miło spędzić czas w pięknym jesiennym klimacie na terenie Kaszub. Pojeżdżawka ma na celu przybliżenia walorów pięknych górzystych Kaszubskich krajobrazów i jezior, poznanie i doskonalenie umiejętności poruszanie się za pomocą gotowego „TRACKA”. Trasa będzie mieć ok 40-100km długości i będzie uzbrojona w gniazda z pieczątkami o różnym stopniu trudności. Uczestnicy będą też mieli okazję rywalizować na odcinku czasowym. W sezonie 2023 rywalizować będziecie w dwóch klasach startowych: TURYSTYK  LIGHT  i TUTYSTYK EXTREME. Dla zwycięzców przewidujemy puchary a za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej będą puchary i nagrody.


OPIS Klas startowych  w "II Pucharze S.M.P.T. i Z. "Kaszuby 4x4""

TURYSTYK LIGHT

– auta fabryczne, niepocięte, chłodnica w miejscu fabrycznym,mosty oryginalne, dozwolone stalowe zderzaki, dozwolona klatka bezpieczeństwa, opony w rozmiarze do 37″.Zakaz używania opon typu „jodła”, DMC samochodu do 3,5, tony zakaz używania wyciągarek elektrycznych, mechanicznych, hydraulicznych

 TURYSTYK EXTREME

- auta fabryczne, niepocięte, chłodnica w miejscu fabrycznym, dozwolona jedna wyciągarka ciągnąca do przodu, dozwolone stalowe zderzaki i klatka bezpieczeństwa, opony w rozmiarze do 37″. Zakaz używania opon typu „jodła” iwszelkiego rodzaju zwolnic. DMC samochodu do 3,5 tony